Kognitivno-vedenjska obravnava je zelo učinkovit in tudi eden najbolje raziskanih načinov nudenja pomoči ob težavah v partnerskem odnosu. Temelji na prepoznavanju negativnih miselnih in vedenjskih vzorcev vsakega od partnerjev posebej ter para ob upoštevanju vplivov okolja. Z usmerjanjem pozornosti na načine razmišljanja in obnašanja partnerjev znotraj odnosa kognitivno-vedenjski pristop omogoča boljše razumevanje vzrokov konfliktov in ozadja težav ter ponuja praktične tehnike za izboljšanje komunikacije, povečanje čustvene bližine in učinkovito reševanje sporov.
O izobraževalnem programu:
Program, ki temelji na kognitivno-vedenjskem pristopu, je namenjen strokovnjakom, ki želijo nadgraditi svoje veščine pri delu s pari in se naučiti, kako jim s pomočjo kognitivno-vedenjskih tehnik pomagati graditi bolj zdrave, srečnejše odnose. Kognitivno-vedenjski model se je izkazal za učinkovitega pri obravnavi širokega spektra težav v partnerskih odnosih, saj omogoča partnerjema, da aktivno sodelujeta pri iskanju rešitev za svoje težave in razvijata bolj konstruktivne načine soočanja s preizkušnjami v skupnem življenju.
Komu je program namenjen?
Izobraževanje za kognitivno-vedenjsko obravnavo parov je namenjeno psihosocialnim svetovalcem, psihoterapevtom, socialnim delavcem, psihologom, študentom omenjenih smeri ter vsem tistim, ki si želite nadgraditi svoje svetovalne in terapevtske veščine pri delu s pari.
Vsebine izobraževanja:
Tekom izobraževanja boste poglobljeno spoznavali naslednje vsebine:
- osnove kognitivno-vedenjske obravnave;
- posebnosti kognitivno-vedenjske obravnave parov;
- potek kognitivno-vedenjske obravnave parov;
- konceptualni model partnerstva;
- vedenjske tehnike obravnave parov;
- kognitivne tehnike obravnave parov;
- tehnike obravnave parov, usmerjene na čustva;
- pasti kognitivno-vedenjske obravnave;
- razlike med kognitivno-vedenjsko obravnavo posameznikov in parov;
- praktične vaje in simulacije realnih primerov iz terapevtsko-svetovalne prakse.
Kaj boste pridobili?
Tekom izobraževanja boste pridobili:
- strokovno znanje: spoznali boste specifične kognitivno-vedenjske tehnike za delo s pari, ki jih boste lahko uporabili v svoji praksi;
- praktične veščine: skozi praktične primere in vaje boste utrjevali svoje veščine za učinkovito obravnavo parov;
- mreženje: povezali se boste z drugimi strokovnjaki iz svojega ali sorodnih področij in si lahko izmenjali dragocene izkušnje.
O izvajalki:
Izobraževanje bo vodila Irena Stubelj Marinič, magistrica psihosocialne pomoči in kognitivno-vedenjska svetovalka. Predavateljica ima številne izkušnje s psihosocialnim svetovanjem otrokom, mladostnikom, staršem in parom. Je soustanoviteljica Krovnega inštituta za psihosocialno pomoč in svetovanje. Intenzivno sodeluje tudi z zavodom Svet Montessori. V preteklosti je bila zaposlena na centru za socialno delo, kjer je delala na področju družine, trenutno deluje znotraj svoje zasebne prakse.
Trajanje in potek:
- Skupno trajanje: 12 ur
- Število srečanj: 4
- Dolžina posameznega srečanja: 3 ure
Izobraževanje bo potekalo v 4-ih dneh, vsako srečanje pa bo zasnovano kot interaktivno in praktično usposabljanje, kjer boste pridobivali nova znanja ter pridobljene veščine takoj uporabili na konkretnih primerih.
Termini:
Izobraževanje bo potekalo na naslednje termine:
petek, 18. 10. 2024, od 17.00 do 20.00,
sobota, 19. 10. 2024, od 9.00 do 12.00,
petek, 25. 10. 2024 od 17.00 do 20.00 in
sobota, 26. 10. 2024, od 9.00 do 12.00.
Način izvedbe: online.
Cena izobraževanja: 218 eur.
Članom KIPS je na voljo članski popust.
Prijava in več informacij:
Prijave so možne do srede, 16. 10. 2024, prek prijavnice tukaj. Skenirano prijavnico pošljite na info@kips.si. Število udeležencev je omejeno.
Za več informacij smo vam na voljo na e-naslovu info@kips.si in na telefonski številki 068 686 288.